hír
A Magyar Játékfilmrendezők Egyesülete április 25-én a Corvin Moziba várja az érdeklődőket a soron következő mesterkurzusára, amelyen Janisch Attila…
továbbmagazin
Kosztolányi Dezső a tündéri realizmus fogalmával jellemezte pályatársa, Gelléri Andor Endre irodalmát, amely a szerelem, az élvezet és az…
továbbmagazin
Homályos középiskolai emlék? Netán az első, felvillanyozó erejű találkozás az abszurd hangvételű prózával, amely groteszk humorával rámutat…
továbbmagazin
Április 29. a tánc világnapja, a magyar filmtörténetben pedig különösen kiemelt jelentősége van a táncnak: nemcsak Jancsó Miklós miatt, hanem mert…
továbbmagazin
A családi házat be kéne már pucolni, mindenki tiszta ideg, vacsora nincs, a szomszéd titkos bunkerében meg piros fénnyel nyugtatják a beájult…
továbbhír
Az újbudai önkormányzat népszavazást kezdeményez arról, hogy melyik közterületet nevezzék el a kerület idén elhunyt díszpolgáráról, Törőcsik Mariról.
továbbmagazin
Július második felében kísérleti patkány fiatalok szállnak el a pénztől és a szertől, Kate Beckinsale-lel kelünk bosszúra, 30 éves kultfilmmel…
továbbhír
Június 23-26. között rendezi meg a Magyar Mozgókép Fesztivált a Nemzeti Filmintézet és a Veszprém-Balaton 2023 – Európa Kulturális Fővárosa program.…
továbbmagazin
„Egy kis víz, egy kis só, egy kis méz, egy kis foszfor” – elemzi Latinovits vegyészként Törőcsik Mari lényét. „És egy kis dinamit, nem gondolja?” –…
továbbmagazin
Janisch Attila két filmen dolgozott együtt Törőcsik Marival: Zizi című SZFE vizsgafilmjén osztályfőnöke, Fábri Zoltán közbenjárásával forgathattak…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié